Ką žinojau apie skaidulas iš „bendro išprusimo“, tai žinau, kad jos padeda virškinimo procesui, kad itin reikalingos mūsų organizmui ir kad valgydami mes jų gauname nepakankamai, išties kai pasidomi, tai daugelio medžiagų mes gauname nepakankamai. :/ Šiek tiek pasidomėjusi supratau, kad skaidulas atlieka kur kas daugiau funkcijų ir jos mums daug svarbesnės nei aš įsivaizdavau.

Kas yra maistinės skaidulos?

Maistinės skaidulos– tai nevirškinami ir neįsisavinami, bet turintys teigiamą fiziologinį poveikį žmogaus organizmui augalinės kilmės junginiai. Tai nepakeičiamos maisto medžiagos kurių organizmas negali pasigaminti pats. Tyrimų metu nustatyta, kad Lietuvos gyventojai per mažai vartoja daržovių, vaisių, grūdinių produktų. Vertinant suaugusių ir pagyvenusių Lietuvos gyventojų energijos ir kai kurių maistinių medžiagų suvartojimo kiekius nustatyta, kad visi gyventojai vidutiniškai per parą su maistu suvartoja tik 15,7 g skaidulinių medžiagų. Tuo tarpuPSO rekomenduoja, kad žmogus per parą turėtų gauti apie 25-30 g skaidulinių maisto medžiagų (iki 10% viso suvartojamo maisto).

Skaidulų šaltiniai – tik augalai. Daržovės (ankštinės ir žalios spalvos daržovės), rupi ar pilno grudo duona, sėlenos, riešutai, vaisiai, uogos (ypač juodieji serbentai, avietės).

Net valgant pagrinde augalinį maistą yra pakankamai nelengva suvartoti rekomenduojamą paros skaidulų kiekį. Termiškai apdorojant augalinį maistą, skaidulų kiekis jame ženkliai mažėja. Įsivaizdavimui – kad suvartotumėte dienos skaidulų normą reikia suvalgyti 6 stiklines morkų – sutikit, kosminis kiekis ir tikrai daugelis tokiais kiekiais žalių daržovių nevartojame.

Ar žinojote, kad skaidulos sprendžia sveikatos problemas?

Nuolatinis maistinių skaidulų vartojimas mažina riziką susirgti įvairiomis ligomis, pirmiausiai:

Vidurių užkietėjimas (Veikia kaip žarnyno „šluota“, padeda normalizuoti žarnyno mikroflorą – man regis – tai žinomiausias ir bene aktualiausias skaidulų poveikis), hemorojus, širdies ir kraujagyslių ligos, cukrinis diabetas, nutukimas, silpnas imunitetas.

Skaidulo padeda kontroliuoti kūno svorį!

Žinomas teigiamas skaiduklų poveikis kontroliuojant svorį. Ši dalis man aktualiausia, kadangi žiemos sezonu, neskaičiavau suvartojamų skaidulų kiekio, bet esu įsitikinusi, kad tikrai gerokai trūksta iki rekomenduojamos normos.Taigi, kokį vaidmenį turi skaidulos? Didina sotumo jausmą dar skrandyje. Tirpios skaidulos sutraukia vandenį, išsipučia, užpildo skrandį. Netirpios yra nevirškinimos ir lėtina maisto pasišalinimą. Visa tai per iš skrandžio per nervų sistemą didina sotumo jausmą.  Aktyvina žarnyno išsivalymą – greitina maisto judėjimą, mažina intoksikaciją. Padeda kontroliuoti gliukozės kiekį kraujyje – nes lėtina angliavandenių (cukraus) pasisavinimą iš žarnyno į kraują, o gliukozės perteklius kraujyje (dėl ko jis verčiamas į riebalus) yra viena iš pagrindinių kūno antsvorio priežasčių. Gerina būtinųjų maisto medžiagų pasisavinimą- tai reiškia, kad kai organizmui trūksta kažkokio elemento, jo natūraliai norime gauti su maistu valgant daugiau. O kai medžiagos pasisavinamos, patenkiname organizmo poreikius, tad ir jaučiamės gerai.

Skaidulos imunitetui stiprinti

Žarnyne visas imuniteto centas – 70% visų imuninių ląstelių, be to pro žarnyną patenka dauguma patogeninių bakterijų, virusų, toksinų, kurie praeina skrandžio sulčių barjerą.  Esant maistinių skaidulų (prebiotikų) trūkumui mityboje, gerosios bakterijos nusilpsta, o blogųjų padaugėja, jos skaido žarnyno gleivinės sluoksnį, kuris saugo nuo patogenų ir toksinų patekimo į organizmą.  Esant pakankamai skaidulų dietoje, dauginasi bakterijos kurios skaido skaidulas, jas valgo, bei slopina žarnyno gleivinę skaidančių bakterijų dauginimąsi, todėl labiau išsaugoma žarnyno gleivinė, taip apsaugomas organizmas nuo patogenų ir toksinų patekimo.

ACORUS BALANCE  skaidulų išskirtinumas

Maždaug prieš mėnesį atradau ACORUS BALANCE, man patiko, kad jų asortimente yra platus skaidulų mišinių pasirinkimas, kuriame yra tinkamai parinktos skaidulų rūšys ir papildomi aktyvieji ingredientai (mineralai, vitaminai, augalų ekstraktai ir pan.).  Šiuo metu naudoju COLON DETOX (žarnyno veiklai) ir tikrai pastebiu lengvumo pojūtį, dingo apsunkimo jausmas, tikrai baigusi pakuote įsigysiu dar ir antrą. 😊

Share: