Voverytės butikėlį pastebėjau seniai, dar augant Lukui mačiau I CAN šaukštelius ir galvojau, jog būtų visai smagu, kad sūnus išmoktų anksti savarankiškai valgyti, bet kažkaip taip ir liko nenupirkta… Po truputį, po truputį jis mokėsi įprastais vaikiškais stalo įrankiais, kartais, žinoma, rankelėmis ir išmoko. Jam leidau bandyti nuo labai anksti, dabar net nepamenu tiksliai, bet manau kokių 7-8 mėn. jis jau kuo puikiausiai savarankiškai bandydamas išsiterliodavo net ausis ir laukdavo kol mama pamaitins normaliai. 🙂 Leidau pačiam bandyti kadangi laukiausi mažylio, žinojau, jog jam gimus nebeturėsiu tiek rankų, kad abu pamaitinčiau, o ir pačiai reiks spėti užkrimsti. Kiekvienas Luko valgymas baigdavosi nusirengimu maitinimo kėdutėje, lipimu į kriauklę ir rimtu apsiprausimu. Taip jis bebandydamas 1.5 metų jau valgė savarankiškai kuo puikiausiai! Augindama antrą sūnų, nusprendžiau palengvinti mokymąsi.

Voverytės butikėlis įstrigo kaip kokybiškų ir naudingų daikčiukų parduotuvė, todėl pradėjusi primaitinimą antram sūnui, nusprendžiau išbandyti išgirtuosius šaukštelius, o man dar pasiūlė ir puodelius, tokius mažyčius bei žavius, specialiai pritaikytus bandymams, kadangi mano vyrukai buteliukų nenaudojo, pamaniau, kad kai jau reikės dažniau gurkšnoti, labai pravers šie mokomieji puodeliai. Užsakiau ir juos. Užsakinėjant man minėjo, kad pagal gamintojo nurodomą amžių tiek vienas, tiek kitas tinkamas vaikučiams iki 3 m. (t.y. mano abiejų vaikų amžius), aš pasijuokiau, kad vyresnėlis iš puodelio geria senų seniausiai, valgo su šakutėmis, o dabar jau labai nori ir vaikišku peiliu naudotis. Ir ką jūs manot, jei tik vyresnėlis randa laisvus šiuos šaukštelius bei  puodelius, visuomet renkasi juos, nežinau kodėl – gal todėl, kad juos naudoja brolis, gal dėl to, kad kitokie, o gal jam jie smagesni už standartinius.

Mažylio bandymai buvo nenuoseklūs, bet dabar sulaukęs vienerių metukų mielai naudoja ir puodelį, ir šaukštelį. Puodelį pirmą kartą pasiūliau 6 mėn. Iš pradžių jį prilaikydavau aš, vėliau įpylus skysčio maždaug apie centimetrą duodavau jam pačiam, tai kažkiek išgerdavo, o likusį vandenį pildavo per dešinę petį, taip gėrė dvi savaitės, paskui likusį skystį pildavo sau ant pilvo… 😀 Po kelių mėnesių puodelį su tokiu pačiu mažu vandens kiekiu padėdavau ant maitinimo kėdutės stalelio prieš maistą ir jis pats norėdamas paimdavo atsigerti, išgėręs tiesdavo man, kad papildyčiau, tai taip ir mokėmės po truputį. J Man ši idėja patinka tuo, kad vaikas, nors ir mažas, gali mokytis gerti iš atviro puodelio, tokio, kaip geriame mes visi.

Mokomojo puodelio privalumai:

  • Tinka vaikams nuo 4 iki 36 mėn.;
  • Dėl dydžio labai patogus laikyti mažose rankutėse, talpa 50 ml;
  • Plastikinis ir tvirtas, netoksiškas, be BPA, be ftalatų;
  • Tinka plauti indaplovėje ar sterilizatoriuje;
  • Skaidrus, todėl ir aš matau kada jau reikia papildymo, o vaikas mato kas yra jo viduje;
  • Odontologai ir ortodontai patvirtino, kad puodelis padeda dantų sveikatai ir žandikaulio vystymuisi.

Puodelius galima įsigyti čia

Jei kalbėtume apie šaukštelius, tai juos daviau naudoti gerokai vėliau nei tikėjausi, nes atėjo toks , kai košių vyras valgyti nebenorėjo, teko pasukti galvą ir maistą pateikti gabaliukais – juk pačiam rankomis valgyti labai smagu. 🙂

Dabar skaitau kokiais etapais valgyti mokosi vaikai, pasirodo, kad taip nutikti ir turėjo. 🙂

Vaiku raidos etapai (informacija pasiskolinta iš www.voverytesbutikelis.lt):

6 mėnesiai: Vaikai valgymui naudoja rankas.

9 mėnesiai: Vaikai pradeda imti mažus daiktus naudojant pincetinį paėmimą tarp nykščio ir rodomojo piršto.

12 mėnesiai: “I Can” vysto smulkiosios motorikos įgūdžius ir vaikai gali pradėti valgyti patys, naudojant rankeną, kuri atitinka jų vystymosi lygį.

18 mėnesiai: Vaikai sugeba valgyti naudodami savo vikrumą ir smulkiosios motorikos įgūdžius.

Taigi, mes šaukštelį pradėjome naudoti prieš pirmąjį gimtadienį. Padaviau pirmą kartą, paėmė, kabina maistuką ir deda į burnytę, pataiko. Kai lyginu su broliu, matau, kad bandymai daug sėkmingesni nei pirmagimio su standartiniais šaukšteliais – daugiau užkabina, daugiau pataiko, mažiau išsiterlioja. Bingo! Dabar jau ir aš galiu valgyti dviem rankom – tas mane labiausiai džiugina. 🙂

I CAN šaukštelio privalumai:

  • Plokščiai vertikali šaukšto laikymo rankena skatina vaiko tikslų (pincetinį) paėmimą;
  • Dėl pritaikytos rankenėlės lengviau pasiekti maistą lėkštėje;
  • Ant rankenos esantis snapelis suteikia papildomą atramą laikant jį rankoje;
  • Šaukštelis lengvas, mažas ir ryškių spalvų;
  • Tinka plauti indaplovėje;
  • Sudėtyje nėra Ftalatu, BPA ir PVC;
  • Atitinka standartą EN 14372. Patvirtintas Intertek ir SGS.

Šaukštelius galima įsigyti čia

Džiaugiuosi išbandžiusi šiuos produktus. Žinot, praradau tik vienintelį dalyką… Mažylio išsiterliojusio foto turiu mažiau nei vyresnio brolio, pirmagimis būdavo toooks žavus ir toooks murziukas. 😀 Jei nebijote šio praradimo, tikrai rekomenduoju išbandyti.

Share: