Nuo pat mažens vaikai domisi juo supančiu pasauliu, su aplinka susipažįsta pasinaudodami savo juslėmis, todėl jei tėvai nori prisidėti prie ankstyvojo vaiko lavinimo, turėtų didesnį dėmesį sutelkti būtent į sensorinį vystymąsi. Tai žinodama, nusprendžiau su savo mažaisiais vyrukais aplankyti VLC KAUNAS – VAIKŲ IR JAUNIMO VISAPUSIŠKO LAVINIMO CENTRE vykstantį pojūčių lavinimo užsiėmimą.

Pirmas įspūdis – užsiėmimas labai lengvas, dinamiškas, įtraukiantis. Būrelis tikrai tinkamas mažyliams, nes nereikia turėti ypatingų gebėjimų, įsitraukti nėra sudėtinga, vaikučiai susidomi, mano vaikai tikrai neblogai jautėsi jau pačiam pirmam užsiėmime.

Klausėm gyvūnų skleidžiamų garsų, kalba eina ne apie karvutės mūkimą ir arkliuko žvengimą, klausėm kokius garsus skleidžia strutis, ruonis, poliarinė meška, vėžlys… Kartais net man teko pasukti galvą, kas čia taip „šneka“, garsą susiejom su paveikslėliu ir atlikome mankštelę – tokius judesius, kokius atlieka įvardinti gyvūnai – puiki ir įtraukianti kompleksinė užduotis. Paskui pūtėm ir žaidėm su plunksnelėmis, tos spalvotos plunksnelės visada pakeri, tas jų plevenimas ir lengvumas, vien su jomis būtų galima pusė praleisti. 😀 Čia veiklos dar nesibaigia, galiausiai vaikams pasiūlomas šviesos stalelis. Aplink jį subėga ne tik mažyliai (jie puikiai žino, kad ant prie šio stalelio visad būna įdomu), bet sutupia ir mamos, rankytės paleidžiamos į darbą. Spalvoti vandens karoliukai graibomi mažų pirščiukų, slysta tarp jų suteikdami puikių emocijų, tada mokytoja pasiūlo dar ir kitokių medžiagų čiupinėjimui, įrankių pilstymui, vaikai susidomėję ir įsitraukia žaidžia kaip išmano. Vėliau vaikai dar gauna paragauti granato, baigiamasis gongas ir viskas.

Namo keliaujam laimingi ir maloniai išvargę, pasikrovę teigiamų emocijų, juk tiek skirtingų pojūčių – išgirdo, palietė, paragavo… Man patinka, kad būrelis nėra orientuotas į apčiuopiamą rezultatą, žinoma, tėvų poreikiai bei tikslai būna skirtingi, todėl ir būrelių pasirinkimas yra skirtingas… Vien šiame cente (Kaune bei Jonavoje) veiklų pasirinkimas labai platus! Jonavoje užsiėmimai vyksta vaikams nuo 4 mėn. iki 14 m: muzika, sportas, užsienio kalbos, menai, IT. Taip pat organizuojami šeimos dienos renginiai, dirbama su socialinę atskirtį patiriančių šeimų vaikais, organizuojamos dienos bei vasaros stovyklos, įvairūs renginiai mieste. Kaune taip pat siūlomas visapusiškas vaikų ugdymas nuo 6 mėn. iki 4 m. amžiaus (pojūčiai, mankšta, anglų kalba, muzika, teminiai užsiėmimai su seneliais savaitgaliais), teorinio pobūdžio užsiėmimai pagal 7 intelektų programą, yra  1,5-3 m. vaikų pusės dienos priežiūros grupė. Labai patogu, kad centrai dirbs ir vasarą, bus organizuojama edukacinė savaitė, stovykla šeimoms sodyboje Kėdainių rajone liepos 9-14 d. Apie visą centro veiklą daugiau galima sužinoti gegužės 27 dieną vyksiančioje būrelių ir užimtumo mugėje. VLC ten organizuos (15-16val.) labai fainas varžybas – mažųjų bėgikų ir ropliukų, gaila, kad mes negalėsime sudalyvauti, bet jei jūs galit, būtinai užsukit, esu įsitikinus, jog bus smagu. 🙂

Patinka man tokie centrai, kuriuose teikiama daugybė paslaugų, įvairios veiklos, labai patogu, kad viskas vienoje vietoj ir jei pvz. čia su vaiku lankote būrelį, manau, tikrai pakankamai lengvai jis turėtų likti ir pusės dienos priežiūros grupėje, nes „pažįstamos sienos“ suteikia jaukumo ir saugumo jausmą. Jei esate iš Kauno ar Jonavos, rekomenduoju pasidomėti šių centrų veiklomis, gali būti, kad surasite savo vaikui tinkamus užsiėmimus.

 

 

Share: