Dažnai mes, mamos, elgiamės taip, kaip mums atrodo naudinga – tempiam savo vaikus ten kur reikia, mokome daryti, tą ką reikia ir pan. Kažkaip nuskambėjo labai šabloniškai, bet tai tiesa. Visai neseniai supratau, kad mano ir sūnaus supratimas apie įdomų bei įsimintiną būrelį – skiriasi. Mes su vaikais lankėme ir apsilankome įvairiuose būreliuose, vis išbandom kažką naujo ir dažnai ar veikla naudinga ir įdomi nusprendžiame mes, mamos – matome ar ji pakankamai lavina, ar užkabina vaiką, ar atliepia jo (bet dažniau mūsų) poreikius… Jau kurį laiką apsilankome „Svajukų pamokėlėse“ Vilniuje. Užsiėmimai nuolat kinta, gal todėl kiekvieną kartą susidarau vis kitokį, papildytą vaizdą, matau, kad mano vaikas taip pat.

Būrelio vadovė nuoširdus ir paprastas žmogus, kuris neprivaidina ir nebando niekam įtikti, vaikus išmyluoja ir pateikia jiems naudingas bei smagias veiklas – gal būtent tai kabina mažylius. Lukas šiuose užsiėmimuose kiekvieną kartą geba atrasti vis kitą „perliuką“ – pirmąjį kartą Lukas iš būrelio parsinešė mintyse „pelėdos simbolį“ ir vis pasakojo kaip sveikinosi su ja, kaip jam patiko ir kad nori vėl, kitą kartą kelias dienas iš rankų nepaleido savo paties pasigamintos varlės – tai yra vaikams žinomi simboliai, kuriuos lengva įsiminti, nes jau yra pažįstami, apie juos lengva pasakoti ir tai vaikus paperka, nes jie nori sugrįžti, žino, kad bus įdomu, sava. Jei būrelio vadovė pasiūlytų dar ir kiškį pasigaminti, tai maniškis būtų nuginkluotas visiškai. 😀 Tuo norėjau pasakyti, kad kiekviena veikla vaikų ir mūsų akimis atrodo visiškai skirtingai, nes aš akcentuočiau visai kitus dalykus. Visų pirma pagalvočiau, kad vaikams labiausiai turėtų patikti purvinoji-šlapioji-pasitaškymo užduotis. Taip, jos visi laukia, bet pasirodo ne tik jos.  Lankantis Svajukuose atradau labai daug smagių, šaunių ir patogių niuansų.
Trumpai ir apibendrintai apie „Svajukus“:
• Vykstančios veiklos: „Svajukų pamokėlės“, „Svajukų muzika su Skaiste“, „Svajukų muzika patiems mažiausiems“, „Svajukų Ansamblis“, „Svajukų pusdienis nuo 9.00~13.00val.“ vaikai nuo 1,5m lavinasi be tėvelių, sekmadieniais Svajukų pamokėlėse dalyvauja visa šeima, muzikos pamokėlės su užsienio kalbomis (anglų/prancūzų) , kurias veda pianistė, muzikos terapeutė Elena Šešelgytė, vedamos edukacinės paskaitos tėvams, kuriose galima dalyvauti su vaikučiais.
• Čia laukiami vaikai nuo 6 mėn amžiaus iki 7metų, man pačiai tas labai aktualu, nes galiu nusivesti abu savo vyručius ir niekas kreivai nežiūri, plius abu naudingai praleidžia laiką. Jeigu jums atrodo keistas toks mano džiaugsmas, tai papasakosiu, kad mes esame lankę vieną būrelį, kur tik įžengus pro duris pirmąją pamoką vadovė iškart paklausė kas kitus kartus prižiūrės mažylį kol aš su vyresnėliu būsiu būrelyje, tuo metu mazgiui buvo 1 mėn ir jis visą pamoką pramiegodavo, bet tai sulaukdavo daug vadovės nepasitenkinimo.
• Daug veiklų kiekvieno užsiėmimo metu, todėl vaikam nespėja pabosti, tik spėk suktis;
• Kiekvieną užsiėmimą nebus tų pačių veiklų, nes vadovė jų siūlo daug daugiau, vėl ir vėl sugrįžta pasiteisinusios ir vaikams patikusios;
• Veiklos įkandamos vaikams ir mamoms nereikia darbelių nudirbti už mažylius, žinoma, pagalba reikalinga;
• Veiklos lavina skirtingus gebėjimus;
• Pridėtine nesusijusi su užimtumu nauda – daug nemokamo parkingo vietų prie pat įėjimo.
Apibendrinant pasakysiu, kad mano vaiką šiuose užsiėmimuose kažkas papirko, todėl ir lankomės, bet šiaip, manau, visai į naudą, nes prie vadovės jis jau šiek tiek priprato, man bus drąsiau išbandyti „Svajukų pusdienius“, nes kol vaikai nelanko darželio, tas pusdienis man taip viliojančiai skamba. 🙂

Share: