Turiningas laikas su tėvais nenuginčijamai svarbus vaiko raidai, puikiai emocinei būsenai, tačiau neretai pritrūkstame ramaus pusvalandžio, atsisėsti ir pabendrauti su vaiku be trukdžių. „Užduočių Dėžutė“ mano galva, puikus pretekstas atidėti visus darbus ir smagiai praleisti laiką su vaikais. Šioje dėžutėje radome puikų rinkinuką laisvalaikiui.

Mūsų išbandytos dėžutės turinys:

  • Knyga „Net monstrai valosi dantis“;
  • 7 kūrybinės lavinamosios užduotys ir joms atlikti reikalingos priemonės;
  • 5 laisvalaikio idėjos šeimai.

Labai patiko, kad kiekvienoje užduotyje kiekvienas atradome sau veiklos, net ir mažylis Tadas (1,5 m) rado ką veikti, jis puikiai gamino kaktusą, valė monstriukui dantukus, džiaustė skalbinius.

Idėjos ir užduotys lyg ir nesudėtingos, priemonės paprastos, bet kaip gerai kai yra viskas sugalvota ir paruošta. Aš pati esu išsisaugojus šimtus idėjų, ką naudingo ir įdomaus galima nuveikti su vaikučiais, tačiau priemonių įsigijimas, susiradimas ir paruošimas užduočiai neretai užtrunka tiek, kad pati idėja pasimiršta, o jei viską susirinkus ir pasiruošus vėliau nepasirodo įdomi vaikams, tai bent jau kuriam laikui visiškai dingsta ūpas ieškoti naujų idėjų. Bet jei kažkas jau sugalvojo ir paruošė mums veiklos, kodėl gi neišbandžius? Galiu pasakyti, kad 90% užduočių pasiteisino, o tai yra labai labai gerai.

Pliusai:

  • Jau padaryta neįdomioji dalis – parinktos užduotys, sukomplektuotos priemonės – mums lieka tik laikytis instrukcijų ir smagiai leisti laiką atliekant užduotėles.
  • Patogu, kad yra visos reikiamos priemonės. Perkant jas atskirai, dažniausiai įsigytume daugiau nei jų reikia užduočiai ir ženkliai permokėtume.
  • Užduotys įvairaus sunkumo, yra gan lengvų puikiai įveikiamų 1,5 m. vyrukui;
  • Užduotys daugkartinio naudojimo: žaisti skalbyklą, atminties žaidimą, valyti dantukus ir pan. galima daugybę kartų, taigi pramoga ne vienkartinė.

Minusas:

  • Ne visos užduotys gali patikti jūsų vaikams, turiu omeny, pvz. mes mažiausiai laiko praleidome žaisdami atminties žaidimą, tačiau tik bandydami atrandame kas įdomu mūsų vaikams. Šis žaidimas dabar šiek tiek atidėtas ir manau, kad po kurio laiko jis mums dar tikrai prilips. 🙂

„Užduočių dėžutė“ mūsų šeimai labai patiko, kurį laiką vaikai vis prašė jos kiekvieną vakarą. Labai džiaugiuosi šia idėja, kuri, tikiu, suartina šeimas, skatina daugiau turiningo laiko praleisti kartu, todėl rekomenduojame išbandyti. Taip pat manau, toks rinkinys yra puiki dovana.

Share: