Organizuoti 3-ąjį gimtadienį rimtas reikalas. Galvojant apie gimtadienį svarsčiau, kad reikės išsirinkti žaidimų kambarį ir užsakyti maistą, bet tai toli gražu ne viskas, nes oi kiek reikalų buvo. Ploju atsistojusi toms mamoms, kurios sugeba gimtadienį suorganizuoti namuose, padaryti dekoracijas, paruošti užkandžius ir pravesti programą vaikučiams – aš neįsivaizduoju kada turėsiu tiek laiko, bet gal kada nors.

Nepaprastai džiaugiuosi, kad ruošiantis šiai šventei aš galėjau ramiai miegoti naktimis, nes atlikau daugybę puikių pasirinkimų:

Vieta – Žaidimų kambarys “Maža kopa”

Užkandžiai, tortas, gėrimai – “Cukrinė vata” ir “Marmaluzi”

Apranga – “Dovanų studija”

Šventinės dekoracijos – “Stilingos šventinės dekoracijos”, “PARTY INBOX”, “Ponas balionas”

Animatorius – “Šypsomės.lt”

Nuotraukos – “Greta Kniežaitė Photography”

Tiesą pasakius, aš ilgai privengdavau Vilniuje švęsti šventes, nes pati esu ne vilnietė ir neturėjau patirties su šventinėmis paslaugomis šiame mieste, todėl beveik viską man reikėjo surasti, patikrinti atsiliepimus ir išbandyti pirmą kartą.

Organizuojant šventę supratau, kad nėra lengva pasirinkti paslaugas ir prekes kai tokia didelė pasiūla, todėl dalinuosi savo patirtimi, profesionalų patarimais ir labai išsamiai aprašau ką užsisakėme mes. Šiandien jūsų dėmesiui pirma straipsnio dalis apie šventės vietą, vaikų užimtumą, maistą bei gėrimus, o po keleto dienų išsamiai papasakosiu apie dekoracijas, šventinę aprangą ir fotografės paslaugas. 🙂

Vieta – “Maža kopa”

Apgalvoti šventės vietą pirmasis žingsnis. Jei pasirenkamas žaidimų kambarys, jį reikėtų užsakyti bent prieš 1-2 mėn. (ypač kai norite kažko konkretaus).

Mano nuomone, gimtadienio šventimas ne namuose puikus pasirinkimas, jei jubiliatui jau bent 2 m, nes tai suteikia šventei ypatingumo, o ir atkrenta papildomi darbai namuose prieš šventę ir po jos. Mes pasirinkome žaidimų kambarį „Maža kopa”, nes šventei norėjosi kažko įdomaus ir išskirtino.

Šio žaidimų kambario privalumai:

 • Erdvė pritaikyta vaikučiams nuo 1 iki 4-5 metų.
 • Šventės tik privačios, jokių pašalinių žmonių.
 • 150 kv. patalpa, kurioje 2 atskiros erdvės (viena be smėliuko, su stalais, skirta vaišėms, kita – smėlio bei žaidimų erdvė). Erdvės įrengtos taip, kad vaišinantis prie staliukų būtų patogu stebėti vaikus žaidimų zonoje.
 • Smėlis, esantis žaidimų kambaryje, suteikia išskirtinumo ir nepaprastai žavi mažuosius, todėl, manau, kad šis žaidimų kambarys yra patrauklus net ir patiems išrankiausiems žaidėjams. Švenčiant šaltuoju metų laiku ši didelė „smėlio dėžė“ atrodo gan egzotiška ir yra labai išilgta, nes žiemą tokių pramogų nebeturime lauke.
 • Čia yra daug smėlio žaislų, kastuvų, įvairių automobilių, traktorių, lėlių, paplūdimio parduotuvėlė, virtuvėle su puodais ir įrankiais, smėlio-šviesos stalas, čiuožykla su burbuliukų baseinu ir atskira mini čiuožyklėlė, kamuoliukų baseinas bei įrengta saugi laipiojimo aikštelė pritaikyta mažiausiems.
 • Smėlis skirtas spec. vaikams, saugus, plautas, sertifikuotas, atlikti visi laboratoriniai tyrimai.
 • Nemokamos vasariškos dekoracijos (havajietiški sijonai, karoliai, palmių lapai, staltiesės).

Mūsų vyrukai „Mažoje kopoje“ dalyvavo antrąjį kartą ir įspūdžiai jiems bei svečiams liko puikūs. Smulkmena, bet po šventės Lukas gavo pažymėjimą, kad atšventė savo gimtadienį, namuose jį įrėminome, tad sūnus dažnai pastebi ir prisimena smagią šventę. Mano nuomonė, tai superinė, vasariškai nuteikianti vieta vaikų gimtadieniams ar kitoms privačioms šeimos šventėms.

Užimtumas – Animatorius – “Šypsomės.lt”

Jei jau į šventę kviečiamas personažas, jis turėtų būti profesionalas, nes yra tekę matyti, kai animatoriai stokojantys patirties taip ir nesudomina vaikų. Juk už šią paslaugą mokame pinigus, tai norisi juos išleisti tikslingai, kad mūsų mažyliai turėtų nepamirštamą laiką.

Jau antrą kartą savo šventėms mes pasirenkame Šypsomės.lt animatorius. Pirmąjį kartą mažyliui buvo tik 1 m., bet mūsų šventėje dalyvavęs kiškis nepaprastai vaikams patiko, o mane sužavėjo savo nuoširdumu ir profesionalumu, atrodo, visiškai paprastais dalykais sudomina ir užima vaikus, bet po šventės jiems lieka puikūs įspūdžiai. Luko gimtadienyje apsilankė piratas, jis organizavo paslėptų dinozauro kiaušinių paiešką, vėliau juos su visais vaikais margino, lankstė balionus, grojo, dainavo, piešė ant veidukų ir sugalvojo begales smagių pramogų. Jauniausias programos dalyvis buvo 1,5 m., vyriausia – 7 m. Šįkart pasirinkimas taip pat nenuvylė ir dar kartą patvirtino, kad jei nori, jog šventė pavyktų puikiai, reikia rinktis savo srities profesionalus. Patarimai, kuriais dalinasi Šypsomės.lt komanda, kad jūsų šventė būtų sklandi:

 • Jei į šventę nusprendėte pasikviesti animatorių, papasakokite vaikams apie tai, kai jie žino, kad ateis pasakos herojus, greičiau susidraugauja su nauju žmogumi, programa vyksta sklandžiau.
 • Jei vaikas nežino, papasakokite jam apie šį personažą, paskaitykite kartu knygeles, pažiūrėkite filmukus, taip vaikas, jau atėjus personažui, jausis šiek tiek su juo pažįstamas.
 • Jei vaikas jau gali pats spręsti, leiskite jam pačiam išsirinkti, kokį personažą pasikviesti į svečius.
 • Jeigu matote, kad Jūsų vaikas drovisi ar bijo gimtadienio vedėjo, kartu dalyvaukite programoje. Vaikams labai patinka, kai tėveliai kartu su jais žaidžia.
 • Linksmas personažas ar tiesiog vedėjas bus naudingas ir tuo atveju, jei vaikų tik trys – tuomet jis padės sugalvoti veiklas, taps žaidimų draugu ir tiesiog sudarys linksmesnę atmosferą; jei tai didelė vaikų grupė – animatorius kuruos, suvaldys aktyvius žaidimus ir neleis triukšmingai šventei pavirsti chaosu.
 • Jei Jūsų vaikutis ir jo svečiai dar labai maži (iki 2 metų), jiems ne visada reikalinga šventinė programa.
 • Visgi sugalvojus ruošti programą patiems mažiausiems dalyviams, mes primygtinai siūlome tėveliams patiems aktyviai dalyvauti.
 • Vyresniems vaikams jau reikėtų rimtai pagalvoti, ką jie veiks per gimtadienį. Jeigu šventę organizuojate namuose patys, apgalvokite žaidimus ir veiklas, kuriais užimsite vaikus, pasirūpinkite reikiamomis priemonėmis.
 • Labiausiai pasakų personažais žavisi 4-9 metų vaikai.

Jei norite sklandžios šventės, manau, tikrai verta atsižvelgti į šiuos patarimus. Tarp kitko Šypsomės.lt Facebook puslapyje rasite daugybę patarimų, kurie padės pasiruošti gimtadieniui, o jei dar kils klausimų, manau, tikrai pagelbės ir atsakys į jūsų asmenines žinutes, pati gavau daugybę atsakymų ir tai įrodo profesionalumą, kuria pasitikėjimą, tad nuoširdžiai rekomenduoju šią komandą.

Maistas bei gėrimai “Cukrinė vata” ir “Marmaluzi”

“Cukrinė vata” taip pat vienas geriausių mūsų pasirinkimų organizuojant šventę. Jų rūpestingumas smulkmenoms ir profesionalumas mane papirko. Iš vienų rankų gavome visus užkandžius, tortą ir desertus papildomai turėjome „Marmaluzi“ tyreles.

Maistas buvo pristatytas į šventės vieta ir stilingai “nugulė” ant stalo. Būtent “nugulė”, nes dėl stalo reikaliukų man nereikėjo sukti galvos ir tai buvo labai patogu, nes šventės pasiruošimui neturėjome daug laiko. Svečiai gyrė, kad maistas skanus, man patiko meniu pasirinkimas, minėjo, kad galima derinti individualiai, jei norisi kažko, kas nėra pateikta siūlomame asortimente. Kadangi vaikišką šventę organizavom pirmą kartą man kilo klausimas į ką orientuoti užkandžius į vaikus ar suaugusius. Pasirodo, į pastaruosius, nes vaikams nelabai buvo laiko ir noro daug užkandžiauti, vienam suaugusiam reikėtų skaičiuoti 5-7 užkandukus. Visgi vištienos bei sūrio lazdeles, mėsainiukus tikrai ragavo ir mažieji, taip pat neliko nepastebėti popsiukai, „Marmaluzi“ tyrelės, o tortas, žinoma, patiko visiems. Taip pat galima užsakyti desertus turinčius mažesnį kiekį cukraus, pastaruoju metu toks poreikis vis dažnesnis. “Cukrinė vata” taip pat pasirūpino dinozaurų figūrėlėmis torto bei stalo dekorui, savo ruožtu pridėjo tokias smulkmenas, kaip dinozauro kiaušiniai, ananasai ir bendras vaizdas mums labai patiko. Dar šventės metu ne kartą išgirdau klausimą iš kur užsakėm maistą, manau, toks įvertinimas yra geriausias įrodymas, jog viskas buvo puiku.

Vaikų atsigaivinimui pasirinkome Lietuviškas „Marmaluzi“ sultis dėl keleto priežasčių, pirma jos labai skanios ir patinka mūsų vaikučiams, asortimentas gan platus, todėl vaikai galėjo rinktis patinkančius skonius. Nemažiau svarbus kriterijus renkantis gėrimus šventei – sultys dailiai atrodo, nes turi medžiagines „kepurėles“, kas priduoda papildomo puošnumo. Tas, kad nereikėjo papildomai dekoruoti buteliukų taip pat sutaupė laiko pasiruošimui.

Tai yra tik dalis mūsų pasirinkimų ir labai tikiuosi, kad ši informacija jums bus naudinga. Po keleto dienų publikuosiu straipsnį apie kitus svarbius gimtadienio reikalus – dekorą, aprangą bei fotografo paslaugas.

Laukite tęsinio.

Share: