Ką nuveikti smagaus Vilniuje? Man dažnai pasirodo, kad didžioji dalis įdomybių yra Kaune… Kažkodėl. 😀 Bet Vilniuje galima nulėkti į Dino parką! Mums jis pakeliui kai važiuojame namo iš miesto ir Lukas jau seniai baksnojo pirštu rodydamas dinozaurus, bet mes kažkaip neskubėjome jų aplankyti. O kai pagaliau prisiruošėm, džiaugėmės ir vieni kitiems žadėjome sugrįžti.

Lukas mėgsta žaisti su dinozaurais, jo baisūnai telpa delne, o kai prireikia ir už vaikiškų automobilių vairo prisėda. Žodžiu, visai nebaisūs, nes labai maži. O vat DINO parke gyvena visai kitokie, dideli, grėsmingi, riaumojantys ir judantys žvėrys. Vienas jų –  TIRANOZAURAS REKS (kūno ilgis 13 m., svoris – 7 t.) – „Šio grėsmingas plėšrūnas turėjo didelius, stiprius žandikaulius ir aštrius dantis plėšyti mėsai. Tiranozauro sukandimas prilygo trims tonoms, arba maždaug vidutinio dramblio svoriui. Užpakalinės kojos buvo stambios ir stiprios, o priekinės tokios mažos, kad niekaip negalėjo būti tinkamos vaikščioti. Jomis turbūt, kaip ir dantimis, buvo plėšomas maistas. Dabartiniais skaičiavimais šis dinozauras negalėjo viršyti 40 km/h ir užtrukdavo keletą sekundžių, norėdamas pasisukti 45 laipsnių kampu.“ Ir dar daug daug kitų, jie visi skirtingi, iskirtini, su savom istorijom, skirtingai prisitaikę savo laikotarpiui, skirtingų dydžių…

Jau prie įėjimo mus pasitiko riaumojantis dinozauras, Lukas išsigando ir pradėjo verkti. Galvoju – bus šakės. Įėjom, apsidairiau, pamaniau, kad ilgai neužtruksim – pasirodė, kad teritorija nėra didelė, pažiūrim dinozaurus, paskui dar nuvesim vaikus pašokinėti ir lėksim namo. Kai pradėjom vaikščioti, kažkaip pagavo tokia faina nuotaika, ėjom nuo vieno prie kito dinozauro, fotkinomės, skaitėm faktus apie juos, labai įdomu kokių skirtingų jie dydžių, pasirodo, dydis priklauso nuo laikotarpio kada jie gyveno. Paskui atradom visas kitas pramogas –  pasivaikščiojimą „vandeniu“, šokinėjimą ant batutų (juose gali šokinėti ne tik įvairaus amžiaus vaikai, bet ir suaugusieji), karstynes, traukinuką, riedamobilius, piešimą ant veidukų (nebuvau tikra ar judrus dvimetis išsėdės, kol animatorė jam darys spalvingą „makiažą“, bet jis kuo puikiausiai atlaikė ir prasėdėjo labai rimtas bei ramus), virtualios realybės akinius, smėledėžę, žaislus, ledus… Ta smagi vaikiška muzika taip pat prideda geros nuotaikos ir visas kompleksas pramogų bei mūsų emocijos sukūrė tikrai puikų vakarą, nors važiuojant į ten vaikai jau buvo šiek tiek pavargę, nes mūsų diena buvo intensyvi, bet jokių zyzimų, jokių verkimų. Abu sūnūs rado veiklos ir visa šeima puikiai praleidome laiką. Tuo metu kai mes lankėmės net trys vaikučiai čia šventė savo gimtadienius ir matėsi, kad jie labai labai įsitraukę į animatorių programas ir smagiai leidžia laiką. Čia tikrai įdomi vieta gimtadienio šventimui.

Patogu, kad yra skirtingų pramogų, kurios viena kitą papildo ir labai džiugu, kad jos įskaičiuotos į bilieto kainą, todėl nereikia sukti galvos ir vaikai gali laisvai rinktis jiems patinkančius užsiėmimus. Čia tikrai ras ką veikti ir aktyvūs, ir ramesni vaikai ir mažučiai, ir vyresni. Man pliusas ir tai, kad šis kompleksas yra pačiame mieste, todėl nereikia atskiro ruošimosi tik panorėjus, kai pamatai nuplaukiančius lietaus debesis, galima skubėti pramogauti. Taip pat, pagalvojau, visai geras variantas išsiųsti vyrą su vaikučiais linksmintis, o pačiai ramiai, kaip senais gerais laikais, apeiti OZO prekybos centrą. Žodžiu, vieni pliusai.

Išeinant vyručiai dinozaurų jau visai nebebijojo, patys riaumojo ir juos gąsdino, ne tik puikiai praleido laiką, bet ir susipažino su gigantais, išnykusiais prieš 65 milijonus metų. Įspūdžiai išliko puikūs. Tikrai sugrįšime, nes kiekvieną dieną važiuojant namo Lukas bado pirštu į dinozaurus, kurie matosi nuo stogo ir ragina užsukti. Jau ne kartą jam žadėjom, kad po kurio laiko kartosim, rekomenduojam ir jums.

Share: