Kosmopark Jūsų laukia daugiau nei 40 įvairių kosminių zonų

Parodoje surasite sales, kuriose gausu istorijos faktų, mes parodoje lankėmės su gidu, tad jis supažindino vaikus su pirmaisiais astronautais įžengusiais į mėnulį, pristatė raketų modelius, parodė kaip atrodo maistas ir galiu pasakyti, kad maisto daviniai, kuriuos astronautai valgo nelabai primena restorano meniu. 🙂 Įdomu buvo pamatyti astronautų aprangą – papasakojo apie skirtingų kostiumų paskirtis, kokios priemonės naudojamos, kad palaikytų kūnui tinkamą temperatūrą –  vienas iš „vidinių“ astronauto kostiumų yra apraizgytas vamzdeliais, per kuriuos nuolat teka specialus skystis, jis padeda išlaikyti reikiamą žmogaus temperatūrą.

Apsilankymo parodoje metu lankytojai ne tik mėgaujasi eksponatais, bet ir persikelia į kosminių įvykių epicentrą ir gali pasijausti kosmonautais!

Čia išties gausu interaktyvių zonų, būtent jos mūsų vyrukams patiko labiausiai, pvz. kūno svorio matavimai kitose planetose, vienose antrokai svėrė panašiai kaip ir žemėje, apie 30 kg., kitur 100 kg. ar 9 kg., tai išties puikus būdas žinias perteikti vaikams įdomiuoju būdu – per patirtis. Su magnetiniais batais vaikinai pajautė Jupiterio gravitaciją. Ilgiausiai berniukai stoviniavo prie VR akinių zonos, kiek mačiau, jos buvo dvi, nebent kažką dar praleidome. Vieną jų išbandžiau ir aš – patiko. 🙂 Tokiose parodose man ir pačiai įdomu išbandyti kažką naujo, pvz. viena įdomesnių vietų -teko suktis simuliatoriuje ir tai galiu pasakyti išties įsimintina patirtis.

Čia taip pat rodomas edukacinis filmukas apie planetas, manau, vaikams jis itin suprantamas, pateikiami faktai per kiek laiko planetos apsisuka aplink savo ašį, kiek laiko prireikia apskrieti saulę, neperkrauta detalėmis. Pasikartosiu, bet tikrai puikus būdas pateikti reikalingus faktus derinant juos su pramogomis ir geromis emocijomis, ne sausai ir ne nuobodžiai.

Taip pat mums paliko įspūdį virtuali kelionė po Tarptautinę kosminę stotį, net negalėjau įsivaizduoti kaip sudėtinga būnant kosmose išsiplauti galvą. Tikrai atrodo, mums tokie elementarūs dalykai, jiems tokie sudėtingi. Ir apskritai visas astronautų gyvenimas vyksta 100% kitaip nei mums įprasta. Net nesusimastome, kad kasdieniniai buitiniai darbai gali atrodyti kaip tikras iššūkis.

Prieš keliaujant vertėtų žinoti, kad į simuliatorius leidžiami vaikai nuo 1,4 cm, tai jauniausias su mumis buvęs dalyvis ne visur galėjo sudalyvauti, bet ir jis tikrai atrado ką veikti. Tad jei auginate kosmoso gerbėjus, ši paroda tikrai bus ta vieta apie kurią vos sužinoję norės užsukti jūsų vaikai, tad gero laiko pramogaujant! Kosmopark surasite Vilniuje, PC EUROPA.

Share: