Barefoot avalynė man visiška naujovė, bet sako savo išskirtinumais pranašesnė už kitą, tad nusprendžiau, kad turime tuo įsitikinti. Sau ir vaikams užsakiau batus iš parduotuvės Ant kojų, išbandėm, ištestavom ir galim pasidalinti savo įspūdžiais.

 Tiesą sakant niekada nebuvau susimąsčiusi, kad netinkami batai gali turėti neigiamą poveikį sveikatai – nuo pėdų nuovargio, kojų pirštų deformacijų, nugaros skausmų, net iki galvos skausmų. Tuo tarpu „barefoot“ batai idealiai pritaikyti žmogaus pėdos anatomijai. Plati kojų pirštų zona, suteikia daugiau vietos laisvai judinti pirštus, jie nėra suspaudžiami ir deformuojami, nesijaučia jokio diskomforto. „Barefoot“ avalynė sudaro sąlygas geresnei kraujotakai pėdose, apsaugo nuo nuovargio ir nuospaudų dėl tikslios ergonomiškos formos, imituojančios žmogaus pėdą.

Dar viena šių batų ypatybė – „zero-drop“ – tai reiškia, kad padas visiškai lygus ir kojų pirštai bei kulnas yra tame pačiame lygyje, tokiu būdų išvengiama neteisingo vaikščiojimo būdo, kai kulnas yra pirmoji pėdos dalis, paliečianti žemę. Tokio tipo avalynė suteikia jausmą, tarsi eitum basas. Ir tiesą pasakius, man buvo šiek tiek keistas tas visiškai lygus padas ir tai, kaip natūraliai pėda dedama ant žemės, sunku nupasakoti jausmą, bet atrodo visai kitoks ėjimas. Po kurio laiko tokia pėdos padėtis tampa natūrali, įprasta ir patogi. Teigiama, kad dėvint tokio tipo avalynę natūraliai sustiprėja pėdų raumenys ir sausgyslės, Achilo sausgyslė ir netgi blauzdos.

Savuosius „barefoot“ rinkomės parduotuvėje Ant kojų. Čia man patiko labai platus modelių pasirinkimas! Čia galima rasti moterišką, vyrišką bei vaikišką avalynę visiems metų laikams ir visiems gyvenimo atvejams. Parduotuvėje galima išsirinkti, žieminius, aulinius, sportinius, laisvalaikio batelius, žodžiu, viską!

Sau testavimui išsirinkau odines Be Lenka balerinas su dailiais iškirpimais šonuose, jos labai dailiai atrodo ant kojos, prie visko dera – prie džinsų, šortų, suknelės ir t.t. – tad ne tik patogus, bet ir labai universalus pasirinkimas. Puikiai tinka pavasariui bei vasarai. Labai džiaugiuosi pasirinkimu, manau, kad artėjant rudeniui norėsiu užsisakyti ir šiltesnius „barefoot“ tipo batukus.

Vaikams išrinkau žaismingus spalvingus neperšlampančius batus, kuriuos jie pradėjo dėvėti iškart po žieminių. Lukui odinius, Tadui medžiaginius membraninius (leidžia kojai kvėpuoti ir tuo pačiu yra neperšlampami). Mano vyrukų pėdos yra platokos su aukštesne keltimi, tai batai tiko idealiai. Manau toks modelis plačiapėdžiams yra tobulas pasirinkimas!

Pastebiu, kad vis daugiau prekės ženklų pradeda siūlyti „barefoot“ batus, tai tik įrodo, kad tokio tipo avalynė dėl savo pranašumų vis labiau populiarėja. Mūsų įspūdžiai išbandžius tokio stiliaus batukus itin pozityvūs, tad drąsiai galime rekomenduoti ir Jums.

Share: