Artėjant šaltajam sezonui pradėjau galvoti apie vaikų kombinezonus. Ir aš nebūčiau aš, jei pirmiausia nepagalvočiau apie tai kaip čia protingai prasisukti. 😀 Jei kalbėtume apie vyresnėlį, tai permečiau mintyse poreikį ir sugalvojau, kad jam reikia bent dviejų kombinezonų, nes juk kiemas, darželis ir kiti reikalai, vienas tikriausiai neatlaikytų, reikėtų keisti sušlapus, susipurvinus ir pan., plius naują duoti į lauką dūkti šiek tiek gaila, nes juk gali susiplėšyti, o saugoti ir tramdyti žaidžiančių vaikų aš nemėgstu, žaidimai tam ir skirti, kad tai būtų vaikų atsipalaidavimas ir pramoga. Pažiūrėjau COLUMBIA dėvėto kombinezono kainą (~60 eur), sudėjau ją su vieno naujo kaina(~100eur) ir pagalvojau, kad nieko aš čia nepritaupysiu ir nieko neapgausiu. Norisi juk turėti gerą daiktą, netaupyti kokybės atžvilgiu.
Pirmiausia pagalvojau apie COLUMBIA, nes mes jį jau esame bandę (vyresnėlis nešiojo du sezonus) ir jo kainos – kokybės santykis man pasirodė geras bei priimtinas. Pradėjus ieškoti suradau dar vieną prekės ženklą, kuris mane sudomino – Reima. Jis brangesnis, o ar kokybiškesnis? Sugalvojau atlikti palyginimą dviejų kombinezonų, iš kurių rinkausi. Pagalvojau, paskaičiavau, kad pigiau būtų įsigyti vieną gerą, nesutrinamą, nesupurvinamą ir nesušlampantį, kad galėtų eiti kaip kareivis visomis oro sąlygomis. Tokio funkcionalumo ir universalumo, dėvėti jau nebeturi, nes net ir patvariausia geriausia medžiaga per ilgesnį laiką, skalbiama praranda savo puikias savybes. Palyginimas gavosi gan išsamus, labai džiaugiuosi, kad parduotuvėje „Penki sezonai“ pavyko gauti tiek daug naudingos informacijos, tad gal pravers ir jums, todėl dalinuosi.
Taip pat dalinuosi nuolaidos kodu – ŽIEMA2018 , kuris veiks nuo šiandien iki 2018-11-04 imtinai, suo juo visam asortimentui 10 % nuolaida, tiek elektroninėje parduotuvėje http://penkisezonai.lt/ tiek fizinėse (Ukmergės g. 369, PC “BIG Vilnius”, II aukštas ir Sausio 13-osios g. 2, Vilnius).
Lyginau kombinezonus, iš kurių rinkausi – COLUMBIA Buga ir Reimatec STAVANGER (norėdami pamatyti palyginimą, spauskite ant lentelės).
Esmė tokia, kad vyresniam, daugiau judančiam arba labiau prakaituojančiam vaikučiui Reima yra tobulas pasirinkimas, nes jo audinys yra membraninis, kuris leidžia kūnui kvėpuoti, iš vidaus išgarina prakaitą, o į vidų nei drėgmės nei vėjo nepraleidžia. Antras privalumas – trynimui itin atspari medžiaga. Pamačiusi modelį iš tos tvirtos medžiagos negalėjau jau grįžti prie Columbia varianto, nes šis man pasirodė itin tinkamas aktyviam vyrukui, kuris nori atsipūtęs dūkti lauke, mano akimis tai rūbas, kuriuo galėsiu visiškai pasitikėti – vaikas nesušals, nesušlaps, neperkais – tobulas. Ir vizualiai jis man labai patrauklus, labai vyriškas atrodo. J Dar būtinai turiu paminėti, kad Reima kombinezonai stipriai didinti, Luko ūgis metras, pirkome 98 dydį ir jis dar toks gan didokas, bet jau normos ribose, jei rinksitės Reima, galit užmesti akį į dydžių lentelę čia. Turiu du lūkesčius ateičiai, kad jo užteks ir kitai žiemai, nes man jis labai patiko ir tikiuosi, kad jo užteks dar ir broliui, jei jau ne kaip pagrindiniam, tai bent pakaitiniam variantui.
Mažyliui rinkausi Reima pūkinį, tačiau kvėpuojantį (tuo jis skiriasi nuo Columbia pūkinukų) kombinezoną. Tokio amžiaus Lukui turėjome Columbia ir, mano galva, jis turėjo rimtą privalumą, ypač mažiukams – Columbia pūkinių kombinezonų kojytės ir rankytės turi atvartus, kurie gali atstoti batukus ir pirštinytes, labai patogu kai kartais reikia vaiką kažkur greit pernešti, arba kai žinai, kad tikrai niekur nereikės eiti, tai aš tiesiog atversdavau tuos atvartus ir nedėdavau batukų. Visgi lemiamas veiksnys tapo kvėpuojantis audinys, kuris neleis mažyliui perkaisti, tačiau užtikrins komfortą bei šilumą.
Renkantis kombinezoną labai svarbu pagalvoti ir apie drabužių sluoksniavimą. Rengiant šiltu žieminiu rūbu, svarbu teisingai aprengti pirmą bei antrą sluoksnį rūbų. Pirmasis turėtų būti – termo drabužiai – jau esu rašiusi, kad vienas geriausių pasirinkimų apatiniams rūbams yra merino vilnos rūbai, jie puikiai išgarina prakaitą ir sureguliuoja kūno temperatūrą. Klaidingai yra manoma, kad termo rūbai reikalingi tuomet kai yra vėsu, priešingai, juos tikslinga dėvėti visada, nes jų funkcija ne tik šildyti, bet ir atlikti termoreguliaciją. Visai neseniai sužinojau, kad pavyzdžiui medvilniniai rūbai nėra tinkami prakaituoti linkusiam vaikučiui, nes medvilnė sugeria, o neišgarina prakaitą, todėl atsiranda tikimybė sušilus peršalti. Antras sluoksnis, kuris rekomenduojamas jau nuo -10 – filisinis kostiumas, t.y. romperiukas arba kelnytės ir džemperis, kuris puikiai šildo, bet nesulaiko drėgmės sušilus. Taigi, kombinezono pasirinkimas yra labai svarbus, bet ką vaikas vilkės po juo ne mažiau svarbu.
Palyginimui – kažkada buvau nupirkusi „paprastą“ kombinezoną Lukui eiti į kiemą, tuo metu jis buvo tik pradėjęs vaikščioti, pamaniau, juk į lauką, koks skirtumas. Ir aš labai labai klydau. Jam buvo nepatogu, jis pykdavo net kai rengdavau, išėjęs buvo kaip meškutė. Po kelių savaičių nupirkom Columbia, apačioje nereikėdavo prirengti, kombinezonas buvo plonytis ir patogus, vaikas šiltutis, o laikas lauke tapo daug smagesnis. Ir čia žaidžia ne vardas, svarbu yra kokybė ir patogumas, kurį turi žinomi prekės ženklai Columbia bei Reima, telieka tik pasirinkti jūsų poreikius atitinkantį variantą.