Mūsų pačių gamintas advento kalendorius

Šiemet su vaikais paruošėme labai smagią advento kalendoriaus idėją. Maišelius su mielais pelėdžiukais gaminome patys iš to, ką pavyko surasti namuose ir mielai pasidalinsime su jumis kaip galite tokius ar panašius pasigaminti ir jūs. Maišelių viduje galima slėpti IWAKO trintukus-dėliones ir mielus asmeninius „laiškučius“.

Kiekvieną dieną staigmena

Prisipažinsiu, man nemažiau nei vaikams patinka advento kalendoriaus lukštenimas. Smagu matyti, kaip vaikai nekantrauja, nustemba ir džiaugiasi, o tada vėl laukia rytdienos! Manau, kad šiais metais turėsime ne vieną advento kalendorių, nes turiu tiek daug idėjų kaip galima originaliai ir nebrangiai nustebinti mažuosius!

Originali advento kalendoriaus idėja

Kiekvienos dienos maišeliuose slėpsis IWAKO trintukas-dėlionė ir laiškutis vaikams su priminimu kodėl jais didžiuojamės. Šie trintukai mane sužavėjo savo išskirtinumu, jau seniai esame įpratę, kad nebūtinai jie turi būti stačiakampiai ir nuobodūs, bet trintukų-dėlionių tikrai nebuvome turėję iki šiol. Tai lyg mini žaisliukai, kurie turi ir praktinę paskirtį. Mes su berniukais testuojame įvairius raštinės reikmenis jau kuris laikas ir tikrai galiu pasakyti, kad vaikams už praktiškumą ir kokybę išvaizda bei išskirtinumas yra net svarbiau! Taigi, tokie suvenyriniai trintukai puiki dovanėlė kiekvienam vaikučiui! Šiemet šalia trintukų sugalvojau vaikams į kiekvienos dienos maišelį įdėti po mažą raštelį, kuris, net neabejoju, atgaivins, geriausių metų akimirkų prisiminimus. Kiekvieną dieną su vaikais prisiminsime dalykus, dėl kurių šiemet didžiavomės berniukais – pvz. “Tadai, didžiuojuosi, kad šiemet taip greitai išmokai važiuoti dviračiu be pagalbinių ratukų, dabar visa šeima galime sėsti minti piknikauti.“ Raštelyje galima rašyti ir kitus dalykus – pvz. sugalvoti kokį gerą darbą tądien nuveiksite visi drauge, palikti kokią veiklos idėją – išsikepti šventinius sausainius, pasipuošti eglutę ir kt.

Advento kalendoriaus maišeliai – pasidaryk pats

Advento kalendorių gaminu jau trečius metus ir pagalvojau, kad šiemet vaikai jau pakankamai dideli, tad galėtų padėti man karpyti ir lankstyti, juk įvairiausius panašaus tipo darbelius jie labai mėgsta, tai per kelis vakaras jaukiai beplepant ir pasigaminsime. Kaip tarėm, taip ir padarėm. Patikrinusi kokių priemonių turiu namuose, kaip visad stengiausi protingai ir taupiai prasisukti, sugalvojau, kad šiemet reikia sunaudoti turimus popierinius maišelius. Taigi, naudojom „kraftinius“ maišelius, juos buvau įsigijusi pakavimo medžiagomis prekiaujančioje parduotuvėje. Pagal savo maišelių dydį atsispausdinau ovalus, kuriuos susikūriau Microsoft Word programoje, ovalų nuspalvinimui pasirinkau „Gradient“ ir „Pattern fill“. 12 skirtingais raštais nuspalvintų ovalų, perkirpus pusiau gaunasi pelėdžiuko kūnas, kurį klijuojame prie turimo maišelio, viršutinę maišelio dalį sulenkiame taip, kad gautųsi „snapas“, tuomet priklijuojam norimos formos akis, segtuku prisegam prie virvelės ir tadam – advento kalendoriaus maišelis paruoštas. Ai, dar turėjau lipdukus-žvaigždutes, tai priklijavome juos, užrašėme dienas, bet tą galima rašyti tiesiog ant maišelio, lipdukai nėra būtini.

Priemonės pačios paprasčiausios, darbelis nesunkiai įveikiamas ir vaikams, o rezultatas, sutikit, atrodo tikrai gražiai ir kas svarbiausia, šis advento kalendorius džiugins vaikus net 24 dienas! Tikrai tikrai verta savomis rankomis sukurti advento kalendorių, tuomet jis dar vertingesnis.

Mums advento kalendorius kiekvienais metais tampa bendros veiklos inspiracija, jaukių pašnekesnių ir gerų emocijų pradžia, juk svarbiausia, kad kiekviena diena būtų pozityvi, o švenčių laukimas išskirtinis ir malonus visai šeimai. Tikiuosi, kad jums patiko mūsų advento kalendoriaus idėja ir ją panaudosite savo šeimoje.

 

Share: