Visai neseniai sirgo abu vaikai. Vienas karščiavo ir temperatūra pakildavo iki 39 ar 39.5, paskambinus į savo polikliniką mus informavo, kad ūmių atvejų laisvas laikas artimiausias yra po dviejų dienų, kai griežtu tonu pasiūliau nejuokauti, man davė B variantą – atvykti į gyvą eilę kitą dieną ir tiesiog laukti, nuteikė, kad reikės sėdėti ilgai, nes mažieji pacientai surašyti kas 5 minutes. Tikrai neįsivaizdavau savęs laukiančios tokioje eilėje su dviem karščiuojančiais vaikais. Plius užbėgus trumpam į kabinetą vargiai spėtume (per 5 minutes!) normaliai aptarti kas nutiko vaikams. Ryte kreipiausi į kliniką “Mama, aš sergu” (jos yra Vilniuje ir Klaipėdoje). Mes nesigydome čia nuolat, bet šiuo atveju aš norėjau, kad vaikai ir jų būklė būtų įvertinta profesionaliai, neskubant ir be valandos laukimo eilėje su daugybe kitų sergančių vaikučių.

Susisiekus su klinika mus pakvietė atvykti tą pačią dieną, pasirinkome mums patogų laiką, nuvažiavus nereikėjo laukti eilėje. Vieno vaiko vizitui skirta 30 minčių, tad tikrai yra laiko išsiaiškinti visus reikiamus klausimus. Nereikia skubėti nei gydytojai, nei mums. Lankėmės pas vaikų ligų gydytoją, alergologę, pulmonologę Agnę Jagelavičienę. Tai išties puiki specialistė. Labai gražiai moka „prieiti prie vaikų“, juk kartais reikia kelių papildomų minučių pažaisti su vaiku, pakalbinti apie paprastus dalykus, kad jis pasijaustų drąsiai ir noriai atsakytų į klausimus apie savo savijautą. Gydytoja neskubėdama susibendravo su vaikais ir išsiaiškino visą ligos eigą, pateikė rekomendacijas, mažyliui vietoje davė vaistų, o po 15 minučių dar kartą įvertino jo būklę, kad įsitikintų, jog vaistai suveikė kaip ir tikėtasi, atliko reikiamus tyrimus ir visus atsakymus aptarėme iš karto. Vaikai tuo metu žaidė ir saugiai jautėsi šioje klinikoje. O ir pati klinikos aplinka labai draugiškai nuteikia: čia niekas nedėvi baltų chalatų (dalis vaikų bijo būtent jų), tiek laukiamajame, tiek gydytojo kabinete yra žaislų, linksmai margintos sienos.

Dar patiko, kad kai mes išėjome koridoriuje buvo šeima su kūdikiu ir vos mums išėjus administratorė jiems pasiūlė trumpai užeiti į kitą patalpą, kad galėčiau aprengti ir išvesti savo sergančius vaikučius, neužkrečiant kito laukiančio.

Po savaitės laiko man parašė per Messenger (nes per ten registravausi) ir pasiteiravo kaip vaikai jaučiasi. Nuo pat pirmos kreipimosi minutės, jaučiasi, kad klinikai ir visam personalui rūpi pacientai, tuomet nesijauti tik vienas iš daugelio didžiuliame konvejeryje. Tai puiki klinika, mielai ją rekomenduoju jums.

Share: